Kronika

2013.03.20

Zimowe Igrzyska

W dniach 25 lutego – 1 marca w Zakopanem i Witowie Reprezentacja Gimnazjum wzięła udział w XVIII Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych. Rywalizacja odbywała się w łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i narciarstwie biegowym. Najlepsze wyniki uzyskała Iga Anyszka. W klasyfikacji generalniej dziewcząt zajęła bardzo wysokie 6. miejsce, na co złożyło się świetne 5. miejsce w snowboardzie i 7. w biegówkach. Bardzo dobrą 12 pozycję zajęła w nartach zjazdowych Asia Gutowska. Wyniki Mikołaja Sroczyńskiego nie były tak rewelacyjne jak dziewcząt, ale usprawiedliwieniem jest choroba przebyta tuż przed wyjazdem na Igrzyska. W klasyfikacji generalnej Nasze Gimnazjum zostało sklasyfikowane na 12 miejscu wśród 23 szkół. Gratulacje! Nie ukrywam, że w przyszłym roku liczę na na uczestnictwo w Igrzyskach większej ilości pasjonatów sportów zimowych, co pozwoli na zajęcie miejsca w pierwszej szóstce szkół. Jestem też przekonany, że i medali nie zabraknie.