Aktualności

  • Fakultet rowerowy AKTUALIZACJA

    Fakultet rowerowy AKTUALIZACJA

    Wycieczka po Puszczy Kampinoskiej odbędzie się w dwóch terminach.

    Uczestnicy fakultetu:

    • z klas 8 pojadą w środę 28 września
    • z klas 7 i LOczwartek 29 września.

    Godziny zbiórek i powrotów pozostają te same.

    Piotr Melon

    (22.09.2022)

  • Weekend sportowy

    Weekend sportowy

    Zapraszamy na weekend sportowy (Grand Prix Parkofrajdy) – 1 X w sobotę biegi przełajowe, 2 X w niedzielę zawody w kolarstwie górskim. Obydwie imprezy odbędą się, tradycyjnie w Parku Górczewska przy pierwszej górce za szkołą.
    Szczegółowe info i program minutowy na stronie szkoły poniżej.

     

     

    XV GRAND PRIX PARKOFRAJDY

    W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     

     

    Termin:

    Sobota 01 października 2022

     

    Miejsce zawodów:

    Park Górczewska na Jelonkach (park znajduje się między naszą szkołą a ulicą Lazurową) – wjazd od ul. Powstańców Śląskich w ul. Muszlową.

    Uwaga! Biegi odbędą się w okolicach pierwszej górki za kościołem.

     

    Nagrody:

    Dla pierwszej trójki wyścigu medale i dyplomy. Dla wszystkich, którzy ukończą bieg butelka wody i batonik.

     

    Trasa:

    Trasa w całości biegnie po nawierzchni trawiastej. Długość jednej pętli

    to około 400m.

     

    Wyścig:

    Najmłodsi biegną około 200m.

    Klasy 1-3 i dziewczynki kl. 4 biegną około 400m,

    Klasy 5-6 i chłopcy kl. 4 biegną około 800m ,

    Klasy 7-8, LO i Elita biegną: dziewczynki około 800m, chłopcy 1200.

     

    We wszystkich kategoriach dziewczynki i chłopcy startują oddzielnie.

     

    Kategorie wiekowe i program zawodów:

    · rocznik 2015 godz. startu 11.00.

    · rocznik 2014 godz. startu 11.15.

    · rocznik 2013 godz. startu 11.30.

    · rocznik 2016 i młodsi godz. startu 11.45

    · rocznik 2012 godz. startu 12.00.

    · rocznik 2011 godz. startu 12.15.

    · rocznik 2010 godz. startu 12.30.

    · Elite! 2004 i starsi; godz. startu 13.00.

    · rocznik 2009/08 godz. startu 13.15.

    · rocznik 2007/2005 godz. startu 13.30.

    · Sztafeta rodzinna: „Biega tata, biega mama, biegam i ja.” godz. startu 13.45.

     

    Mogą być kilkuminutowe zmiany w harmonogramie zawodów.

     

    Uwaga!!! Zawody odbędą się niezależnie od warunków atmosferycznych.

     

    Zgłoszenia imienne dzieci będziemy przyjmować od rodziców, nauczycieli, opiekunów bezpośrednio przed startem.

     

    Organizatorzy:

    Filip Wojewoda 603 779 862 ZS STO na Bemowie

    Piotr Melon 602 663 182 ZS STO na Bemowie /Makalu

     

     

    KLASYK W KOLARSTWIE GÓRSKIM

    O GRAND PRIX PARKOFRAJDY – Tour de Górka

     

     

     

    ZESPÓŁ SZKÓŁ STO NA BEMOWIE

    zaprasza na zawody w kolarstwie górskim.

     

     

    Termin:

    Niedziela 02 października 2022

     

    Miejsce zawodów:

    Park Górczewska na Jelonkach (park znajduje się między naszą szkołą

    a ulicą Lazurową) – wjazd od ul. Powstańców Śląskich w ul. Muszlową.

    Uwaga! Wyścig odbędzie się przy pierwszej górce za kościołem.

     

    Trasa:

    Trasa jest łatwa technicznie (brak stromego zjazdu). W całości biegnie po nawierzchni trawiastej. Długość jednej pętli to około 500m.

     

    Nagrody:

    Dla pierwszej trójki wyścigu medale i dyplomy. Dla wszystkich uczestników napoje i słodycze

    Zawody odbędą się niezależnie od warunków atmosferycznych.

     

    Kategorie wiekowe i program zawodów:

     

    godz. startu 11.00 – rocznik 2007/05 (dziew. 2 pętla / ch. 4 pętle),

    godz. startu 11.15 – rocznik 2009/08 (dziew. 2p / 4p),

    godz. startu 11.30 – rocznik 2015 (dziew. 1 p / ch. 1 p),

    godz. startu 11.45 – rocznik 2014 (dziew. 1 p / ch. 1 p),

    godz. startu 12.00 – rocznik 2013 (dziew. 1 p / ch. 1 p),

    godz. startu 12.15 – rocznik 2016 i młodsi (max 1 pętla),

    godz. startu 12.45 – rocznik 2012 (dziew. 1 p / ch. 2 p),

    godz. startu 13.00 – rocznik 2011 (dziew. 1p / ch. 1p),

    godz. startu 13.15 – rocznik 2010 (dziew. 2p / ch. 3p),

    godz. startu 12.30 – Elita 2003 i starsi,

    godz. startu 13.30 – sztafety.

     

    • Wyścig sztafet szkół podstawowych (pięć osób: dwie dziewczynki z różnych kategorii, dwóch chłopców z różnych kategorii i nauczyciel

    lub rodzic) godz. startu ok. 13.30.

    • Wszystkich zawodników prosimy o przybycie na zawody pół godziny przed startem swojej kategorii.

    • Godziny startów są orientacyjne i mogą ulec niewielkiej zmianie!

    • Zapisy i wydawanie numerów startowych odbywa się w dniu zawodów

     

    Zapisów dokonują rodzice, opiekunowie bądź nauczyciele .

    We wszystkich kategoriach dziewczynki i chłopcy startują oddzielnie.

     

    Zawodnicy startują obowiązkowo w kaskach!

    Organizatorzy:

    Filip Wojewoda 603 779 862 Zespół Szkół STO na Bemowie

    Piotr Melon 602 663 182 Zespół Szkół STO na Bemowie/MAKALU

  • Ogromny sukces na Mistrzostwach Świata WKA Karate.

    Ogromny sukces na Mistrzostwach Świata WKA Karate.

    Karatecy ze szkoły STO odnieśli ogromny sukces na odbywających się w dniach 15.-18.09.2022 r. Mistrzostwach Świata WKA Karate.

     

    Nasi karatecy pod wodzą trenera Roberta Łysiaka (Full Sport Karate) dzielnie rywalizowali z ponad ośmiuset przeciwnikami z całego świata.
    Ich ciężka praca na treningach zaowocowała następującymi wynikami:
     
    Maja Napierała – złoty medal – Mistrzyni Świata w kategorii dziecięcej
    Nina Malinowska – złoty medal – Mistrzyni Świata w kategorii juniorki młodsze
    Emilia Gęsina – srebrny medal – Wicemistrzyni Świata w kategorii juniorki młodsze
    Nina Szuszczykiewicz – brązowy medal w kategorii juniorki młodsze
    W tej kategorii nasze zawodniczki zdobyły całe podium.
    Kaja Toś – srebrny medal – Wicemistrzyni Świata w kategorii junior
    Pola Pilas – brązowy medal w kategorii junior
    Zuzanna Pasternok – brązowy medal w kategorii junior starszy
    Marta Szczotka – brązowy medal w kategorii kadet
    Alicja Miklaszewska – brązowy medal w kategorii kadet junior
    – srebrny medal – Wicemistrzyni Świata w kategorii kumite (walki) w kategorii kadet junior
     
    W barwach narodowych z naszej szkoły walczyły jeszcze dzielnie następujące osoby:
     
    Piotr Wysztygiel – 5 miejsce
    Julian Kuca – 4 miejsce
    Jagoda Gadomska – 7 miejsce
    Barbara Nowakowska – 4 miejsce
    Kaja Perechowska – 5 miejsce
    Hubert Adasik – 4 miejsce
    Kaja Kisiel – 8 miejsce
     

    Ogromne gratulacje dla naszych Wojowników i ich trenera Roberta Łysiaka!

  • Fakultet turystyczny dla klas 7-8 i LO

    Fakultet turystyczny dla klas 7-8 i LO

    Katedra Wychowania Fizycznego zaprasza w Tatry.

    Termin: 12 – 15 października (środa – sobota)

    Cena: 900 zł

    Grupa: minimum 15 osób.

    Punkty: 15.

    Program:

    • czwartek: wyjazd z Warszawy, przyjazd do Białki
    • piątek: wycieczka na Liliowe i Kasprowy Wierch
    • sobota: wycieczka na Kopę Kondracką, wizyta w Termach Bania
    • niedziela: powrót do Warszawy.

    Noclegi: Pensjonat „U Sorosa“ Białka Tatrzańska – www.usorosa.pl.

    Uwaga! Program może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i możliwości kondycyjne uczestników.

    Co zabrać: 

    • plecak 25-40 litrów
    • ciepłą kurtkę
    • kurtkę przeciwdeszczową
    • spodnie przeciwdeszczowe
    • buty trekkingowe
    • pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak
    • polar/ciepłą bluzę x2
    • spodnie trekkingowe
    • ciepłą bieliznę (legginsy, koszulka długi rękaw)
    • ciepłą czapkę
    • rękawiczki
    • buffa, bandanę
    • ręcznik, kosmetyczkę
    • rzeczy do chodzenia po pensjonacie
    • czołówkę
    • strój kąpielowy 
    • termos 
    • kieszonkowe
    • mały składany parasol.

    Zapewniamy:

    • opiekę przewodnika tatrzańskiego
    • opiekę 2 nauczycieli
    • przejazd busem/autokarem
    • wyżywienie: śniadania, lunchpakiety, obiadokolacje. Pierwszy posiłek to obiadokolacja, ostatni to śniadanie z lunchpakietem.

    Wyjazd: 12 października – zbiórka o godz. 8.30, parking przed Amfiteatrem przy ul. Raginisa.

    Powrót: 15 października – w godz. 17.00 – 18.00 na parking przed Amfiteatrem przy ul. Raginisa.

  • Fakultet kajakowy klas 7-8 i LO

    Fakultet kajakowy klas 7-8 i LO

    Katedra Wychowania Fizycznego zaprasza na spływ Bzurą.

    Terminy: 

    • 5 października (środa) – klasy 7-8
    • 6 października (czwartek) – klasy 1-2 LO
    • 7 października (piątek) – klasy 3-4 LO

    Cena: 140 zł

    Punkty: 5.

    Grupa: minimum 15 osób na każdy termin. Zastrzegamy sobie prawo do łączenia grup.

    Trasa: Kozłów Szlachecki – Plecewice 21 km

    Co zabrać:

    • kurtkę przeciwdeszczową
    • bluzę polarową
    • długie spodnie
    • sandały do chodzenia w wodzie (nie klapki)
    • spodnie nieprzemakalne
    • ciepłą czapkę
    • ciepłe rękawiczki
    • prowiant.

    Uwaga! 

    • Uczestnik spływu musi być przygotowany na różne warianty pogodowe! Należy wziąć rzeczy na upał, zimno, deszcz, wiatr. 

    Transport: autokar.

    Zbiórka: o godz. 8.30, parking przed Amfiteatrem przy ul. Raginisa

    Powrót: w godz. 16.00 – 17.00 na parking przed Amfiteatrem przy ul. Raginisa

więcej aktualności:
  • OBIAD

    zupa ogórkowa na wywarze mięsno-warzywnym, spaghetti bolognese, danie weg.: spaghetti napoli, surówka z kapusty pekińskiej, papryki i marchewki 
  •  
  •  
  • OBIAD

    zupa kalafiorowa na wywarze warzywnym, gulasz z szynki wieprzowej z warzywami, danie weg.: gulasz warzywny z ciecierzycą i pomidorami, kasza jęczmienna/ziemniaki, surówka z białej kapusty i marchewki  
  • OBIAD

    zupa pomidorowa z ryżem na wywarze mięsno-warzywnym, kotlet z piersi kurczęcia, danie weg.: kotlet sojowy, ziemniaki, mini marchewki na parze/mizeria na jogurcie naturalnym 
  • OBIAD

    barszcz ukraiński na wywarze mięsno-warzywnym, barszcz ukraiński na wywarze warzywnym, naleśniki z półtłustym twarogiem, danie weg.: naleśniki z półtłustym twarogiem, sos waniliowy z jogurtu naturalnego, sałatka owocowa 
  • OBIAD

    żurek na wywarze mięsno-warzywnym, bitka ze schabu w sosie pieczeniowym, danie weg.: klopsiki z fasoli w sosie pieczeniowym, kasza pęczak/ ziemniaki, surówka z buraczków i jabłek 
  • OBIAD

    zupa koperkowa na wywarze warzywnym, frykadelki z mintaja, danie weg.: falafelki z cieciorki, ziemniaki, brokuły, kalafior, marchewka na parze/surówka z kiszonej kapusty i marchewki 
  •  
  •  
  • OBIAD

    KUCHNIA TURECKA: zupa z soczewicy, kebab z udźca kurczęcia, weg.: kebab sojowy, puree ziemniaczane/ryż, dip czosnkowy na bazie jogurtu, turecka surówka z czerwonej kapusty 
  • OBIAD

    rosół z makaronem, kotlet schabowy, weg.: kotlet warzywny ze słonecznikiem, ziemniaki, marchewka z groszkiem na parze/sałata z sosem winegret  
  • OBIAD

    barszcz czerwony, weg: barszcz czerwony na wywarze warzywnym, pierogi ruskie z okrasą z cebulki, surówka z pomidorów i ogórków małosolnych 
  • OBIAD

    zupa weg: jarzynowa z żółtą fasolką szparagową, gołąbek z mięsem w sosie pomidorowym, II weg.: gołąbek z soczewicą w sosie pomidorowym, ziemniaki/kasza gryczana, deserek: galaretka owocowa 
  • OBIAD

    zupa krupnik z kaszy jęczmiennej, kotlet jajeczny, ziemniaki, kalafior na parze/surówka ze świeżych ogórków i rzodkiewek  
  •  
  •  
  • OBIAD

    zupa krem z kukurydzy z popcornem, wieprzowina duszona z warzywami po chińsku, II weg.: leczo warzywne z ciecierzycą, makaron kokardki/ziemniaki, surówka z białej kapusty i marchewki  
  • OBIAD

    zupa zalewajka, kotlet mielony z mięsa mieszanego indyczo-wieprzowego, II weg.: medalion brokułowy z żółtym serem, ziemniaki, marchewka duszona/mizeria z jogurtem 
  • OBIAD

    zupa grochowa z kiełbaską, zupa weg: grochowa, ryż z twarogiem waniliowym i prażonym jabłkiem, sos z jogurtu naturalnego  
  • OBIAD

    zupa weg: kapuśniak z białej kapusty, pierś kurczaka duszona w sosie koperkowym, II weg.: pulpety z soczewicy w sosie koperkowym, kasza jęczmienna/ziemniaki, surówka z pomidorów i cebulki 
  • OBIAD

    zupa szczawiowa z jajem, kluski śląskie z mięsnymi skwarkami z szynki wieprzowej, II weg.: kluski śląskie z sosem pieczarkowym, buraczki duszone/surówka z kiszonych ogórków, papryki i jabłek  
  •  
  •  
  • OBIAD

    zupa neapolitańska, kurczak w sosie słodko-kwaśnym z papryką, marchewką i ananasem, II weg.: curry warzywne z soczewicą, ryż/ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej, św. ogórka i rzodkiewki  
  • OBIAD

    zupa weg: ogórkowa, szwedzkie klopsiki z szynki wieprzowej z konfiturą z borówek, II weg.: klopsiki wielowarzywne z ciecierzycą i zielonym groszkiem, ziemniaki, brokuły na parze/surówka z pomidorów i papryki  
  • OBIAD

    zupa z żółtej fasolki szparagowej, pierogi leniwe z półtłustego twarogu, bułka tarta z masłem/sos jogurtowy, surówka z marchewki jabłek  
  • OBIAD

    zupa pomidorowa z makaronem, eskalopka ze schabu w sosie pieczeniowym, II weg.: zrazy z kaszy jaglanej i marchewki w sosie pieczeniowym, ziemniaki/kasza pęczak, surówka z buraczków i jabłek 
  • OBIAD

    zupa pieczarkowa zupa, filet z ryby (morszczuk) panierowany, II weg.: penne z zielonym pesto, mozzarellą i pomidorkami koktajlowymi, surówka z kiszonej kapusty i marchewki/surówka z kiszonych ogórków, jabłek i pora  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Wydarzenia

    • 1.09 Klasowe zebrania rodziców klas 1-2. SLO
    • 6.09 Klasowe zebrania rodziców klas 3-4. SLO
    • 12.09 - 16.09 Przedsiębiorczość – wyjazd klas 2. SLO do Muszyny
    • 12.09 - 16.09 Edukacja dla bezpieczeństwa – wyjazd klas 1. SLO do Muszyny
    • 1.10 Otwarte STO – piknik szkolny. Biegi Przełajowe w Parkofrajdzie
    • 2.10 MTB – zawody rowerowe w Parkofrajdzie
    • 14.10 Obchody Święta Edukacji: „Kilometry dla Edukacji”
    • 18.10 Dzien otwarty online dla rodziców w SLO
    • 31.10 Dzień wolny od zajęć
    • 1.11 Wszystkich Świętych – dzień wolny od zajęć
    • 10.11 Szkolne obchody Święta Niepodległości w SLO
    • 11.11 Święto Niepodległości – dzień wolny od zajęć
    • 6.12 Dzień otwarty online dla rodziców w SLO
    • 18.12 - 22.12 „Biała szkoła” dla uczniów klas 1-4 SLO
    • 23.12 - 1.01 Przerwa świąteczna
    • 6.01 Święto Trzech Króli – dzień wolny od zajęć
    • 24.01 Zebranie informacyjne dla kandydatów do SLO na rok 2023/2024
    • 30.01 Rada klasyfikacyjna 7-8 SP i SLO
    • 4.02 Studniówka
    • 6.02 Semestralne zebrania rodziców SLO
    • 13.02 - 26.02 Ferie zimowe
    • 4.03 Rekrutacja SLO – grupowa
    • 6.03 - 24.03 Rekrutacja SLO – indywidualna
    • 14.03 Klasowe zebrania rodziców klas maturalnych
    • 18.03 Sejmik Szkolny
    • 28.03 Dzień otwarty online dla rodziców klas 1-3 SLO
    • 6.04 - 11.04 Przerwa świąteczna
    • 18.04 Klasyfikacja klas maturalnych
    • 22.04 Memoriał Piotra Ścieżki
    • 27.04 Szkolne obchody Święta Konstytucji w SLO
    • 28.04 Zakończenie roku szkolnego klas 4. SLO
    • 1.05 Święto Pracy – dzień wolny od zajęć
    • 2.05 Dzień Flagi – dzień wolny od zajęć
    • 3.05 Święto Konstytucji – dzień wolny od zajęć
    • 4.05 - 8.05 Matury podstawowe – dni wolne od zajęć
    • 8.05 Klasowe zebrania rodziców klas 1-3 SLO
    • 13.05 Zawody MTB w Parkofrajdzie
    • 15.05 - 19.05 „Zielone Szkoły” z wyjątkiem klas 8. SP
    • 3.06 Bal „STO i Przyjaciele”
    • 8.06 Boże Ciało – dzień wolny od zajęć
    • 9.06 Dzień wolny od zajęć
    • 13.06 Rada Klasyfikacyjna SLO
    • 14.06 - 15.06 Gala STO
    • 23.06 Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 1-3 SLO