2024.06.17

2. Konkurs Retoryczno-Krasomówczy

17 czerwca w naszym Liceum odbył się finał 2. Konkursu Retoryczno-Krasomówczego. Udział wzięło w nim dwóch uczniów klas drugich, zaś w jury zasiedli przedstawiciele zarówno nauczycieli (anglistka, pani Ewa Szuszkiewicz-Gąś i polonistka, pani Barbara Sowa), jak i uczniów (Marta Kamińska, uczennica klasy 2b SLO). Zgromadzona publiczność wysłuchała 3-minutowych mów:

• „Czy Polacy mają z czego być dumni? Omów temat przywołując przykłady zarówno z literatury polskiej, jak i z historii naszego kraju” autorstwa Bartłomieja Bogusza (kl. 2b);
  • „Czy w czasach globalizacji warto uczyć się języka ojczystego?” przygotowanej przez Mikołaja Roja (kl. 2a).

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Mikołaj Rój. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy! 🙂

Jak co roku pieczę nad konkursem sprawowali pan Andrzej Turbiasz oraz pani Barbara Sowa.

Już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji. 🙂