2022.11.15

Edukacja filmowa klas 1a, 1b SLO

15 listopada br. klasy 1a i 1b SLO miały drugie wyjście w tym roku szkolnym do kina Muranów w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Tym razem uczennice i uczniowie obejrzeli film kanadyjski w reż. M. Bouchard z 2020 roku. Film porusza kwestie związane z problematyką społeczną, relacjami oraz naszą tożsamością. Podczas interesującej prelekcji przed filmem dowiedzieli się również, co to znaczy, że człowiek jest istotą społeczną i jak rozumieć pojęcia: afiliacja i konformizm. Na seans w kinie Muranów dotarła cała klasa 1a SLO z wychowawczynią p. Agnieszką Ciesielską oraz 13 osób z klasy 1b SLO (czyli prawie wszyscy) z p. psycholog Martą Mizerą. Te filmowe wyprawy mają niewątpliwie duży wpływ na relacje nie tylko wewnątrz każdej klasy, ale wśród całego rocznika pierwszaków. Następny film już 13 grudnia!