Kronika

2022.10.14

„Kilometry dla edukacji” klas 1ab i 2a

W ramach Dnia Edukacji Narodowej i towarzyszącej mu akcji „Kilometry dla edukacji” 31 uczniów klas 1ab i 2a oraz 5 nauczycieli-opiekunów odwiedziło okolice naszego Liceum. Trasa wiodła od Osiedla Przyjaźń do Parku Powstańców Warszawy, a jej pomysłodawczynią była pani Agnieszka Ciesielska, polonistka.

Choć ta zielona oaza w sercu Bemowa, jak bywa określane Osiedle Przyjaźń, położona jest w pobliżu Szkoły STO, to jednak nie wszyscy uczniowie mieli dotychczas okazję ją zwiedzić. A dziś przewodników mieliśmy nietuzinkowych – w tę rolę wcielili się bowiem sami uczniowie. I tak dzięki Hani i Bartkowi z klasy 1SLO oraz Jankowi z klasy 2SLO dowiedzieliśmy się co nieco o genezie tego miejsca i jego architekturze. Oczywiście nie zabrakło też kilku zdań od nauczycieli (teoretycznie świętujących, a jednak!). 🙂

Mimo że kolejny punkt STO-kathonu stanowił Park Powstańców Warszawy, po drodze udało nam się jeszcze dowiedzieć czym jest mariawityzm i jaka historia wiąże się z jego powstaniem (to z kolei za sprawą mijanego kościoła przy ul. Wolskiej 186 i kolejnego wtrącającego swoje trzy grosze nauczyciela 😉 ).

Park Powstańców Warszawy i znajdująca się na jego terenie Izba Pamięci okazały się nie mieć żadnych tajemnic przed Marianką i Mateuszem z klasy 2SLO.

Wszystkim prelegentom raz jeszcze bardzo dziękujemy i gratulujemy znakomitego przygotowania do tegorocznego świętowania Dnia Edukacji Narodowej.

Zachęcamy do obejrzenia minirelacji z tego wydarzenia w galerii zdjęć zamieszczonej poniżej.

 

Agnieszka Ciesielska, Barbara Sowa,

Andrzej Turbiasz, Ewa Szuszkiewicz-Gąś, Katarzyna Stępniak